Vo vhodnej vzdialenosti

Autor: Anton Lisinovič | 25.11.2013 o 16:22 | (upravené 12.10.2014 o 23:52) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  140x

Jedného dňa sa filozof opýtal svojich žiakov: „Prečo ľudia na seba kričia, keď sú nahnevaný?”Žiaci sa na chvíľku zamysleli. „Lebo sme rozčúlený!”, odpovedal jeden z nich. „Preto kričíme!” „Ale prečo máš kričať, keď je ten druhý vedľa Teba?”, spýtal sa filozof. „Nemôžeš hovoriť potichu? Prečo kričíš, keď sa na niekoho hneváš?”

Odpovede boli rôzne, ale ani jedna filozofa neuspokojila. Napokon vysvetlil: „Keď sa dvaja ľudia na seba hnevajú, ich srdcia sú veľmi vzdialené. Aby túto vzdialenosť prekonali a počuli sa, musia kričať. Čím viac sa hnevajú, tým viac musia kričať, aby sa na takú veľkú vzdialenosť počuli.”

Potom sa opýtal:

„Čo sa stane, keď sa dvaja zamilujú? Nekričia, ale rozprávajú sa nežne. Prečo? Ich srdcia sú si veľmi blízke. Vzdialenosť medzi nimi je nepatrná. Ak sa milujú ešte viac, už ani nehovoria, iba šepkajú. Nakoniec už ani nešepkajú, len sa na seba pozerajú. Tak to je, keď sa dvaja milujú. ”

Keď sa rozprávate, nedovolte, aby sa vaše srdcia od seba vzdialili.....nehovorte slová, ktoré ich odďaľujú, lebo príde deň, keď bude vzdialenosť taká veľká, že nebude môcť nájsť cestu späť......

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Štát chce rozbehnúť elektromobilitu. Dá vám 5000 eur na auto

Úspešnosť dotácie je otázna.

KOMENTÁRE

Prečo sa chce Bednár zhovädiť ako propagandista premiéra

Tomáš je z iného sveta, jemu sa dá rozumieť.


Už ste čítali?