Nebudem bežať

Autor: Anton Lisinovič | 20.9.2013 o 2:11 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  168x

Eric Liddel bol šampiónom v behu. V roku 1923 bol víťazom na 100 m v súťaži najlepších anglických atlétov. Vybrali ho teda, aby reprezentoval Anglicko na olympijských hrách v Paríži v roku 1924........

Beh pripadol na nedeľu. Eric ostal verný sväteniu Pánovho dňa a v tú nedeľu nebežal. Jeho priatelia boli veľmi prekvapení. Beh na 400 m bol v týždni a Eric sa rozhodol zúčastniť sa na ňom.

Pred tým, ako odišiel autobusom na štadión Colombes, jeho masér mu podal kúsok papiera. Eric mu povedal, že si ho prečíta tesne pred štartom.

Keď prišiel na štadión, nohy mal ťažké ako olovo a pomyslel si: bol som najlepši na 100 m, 400 metrov je pre mňa veľa, budem asi posledný. Potom vytiahol z vrecka papierik a čítal: V Starom zákone je napísané: „....uctím toho, kto si mňa ctí.....” (1 Sam 2,30)

To mu zdvihlo náladu a rozhodol sa, že urobí všetko, čo bude v jeho silách. Pred štartom podal ruku svojím protivníkom. A ako povedal jeho masér, to stisnutie ruky bolo na rozlúčku. Bežal tak rýchlo, že ho nikto nemohol dobehnúť. Vyhral zlatú medailu.

 

Pokúsme sa aj my uctiť si Pánov deň a Boh nám požehná celý týždeň..........

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Život po 65 nekončí. Sex často áno

Božíčku, to bolo včera niečo. Veta, ktorá vyvolá úsmev na tvári. Kým nezistíte, že ju povedal 70-ročný pár.

KOMENTÁRE

Po sneme: nejde o reštart, ale o štukatérske práce

Cesta Smeru už nie je treťou cestou, ale vraj dramaticky jedinou.


Už ste čítali?